Jsem tak utahanej, že jsem málem usnul dřív, než jsem udělal zápis. Ale nakonec jsem se rozepsal až až...
(více)
Jsem tak utahanej, že jsem málem usnul dřív, než jsem udělal zápis. Ale nakonec jsem se rozepsal až až.
Jsem totiž čím dál víc zmatenej a rozpolcenej. Moje člověčí holka je cvok. Nevyznám se v ní. Všema psíma smyslama cítím, že mě má ráda jako nikdo předtím. A to je senza pocit. Jenže pokaždý udělá něco, z čeho mám strach nebo mi to není příjemný. Věřím jí, ale tak na půl. A svůj slib dodržím taky na půl. Překousal jsem jednu smyčku, co mi dala na krk. Tu druhou smyčku a novej obojek jsem si nechal. Sice mě ta holka štve, ale stejně se na ní těším. Nechci, aby mi přestala věřit a třeba už nepřišla. Jenže taky nechci, aby si myslela, že si nechám všechno líbit a krmiči kecali. Nenechal jsem je nic pověsit na krk. Je to tak. Cenil jsem zuby a zmítal se a byl běsnej. Ale podle toho, co jsem o provazech na krku pochopil, vzdali to, nestál jsem jim za námahu a risk, aby mě vyvedli z klece. Aby mi dali šanci najít domov.
Moje člověčí holka mi totiž furt opakuje, že ten provaz na krku nebo ten obojek, nejsou jen zlo. Jsou i nutností získat svobodu v lidmi ovládanym světě. Jsem zmatenej, samej protimluv. Provaz přeci není pouto, je to prostředek na ovládání!!!
Kupodivu se kvůli rozkousaný smyčce nezlobila. Vzala mě na louku plnou pampelišek, šli jsme k jinýmu rybníku a do lesa. Bylo to fajn. Skoro jsem netahal, souhlasil jsem s tím, kam jsme šli. Pak jsme si sedli do trávy na sluníčko a moje člověčí holka mě drbala a zase vyprávěla. Říkala, že až mě pustěj, odvede mě domů. Ve vězení mě prej furt držej kvůli těm záhadnejm papírům, co sebrali policajti, a ona je z toho moc smutná. Podezírá je, že lžou, že prostě nechtěj, abychom my psi odešli DOMŮ. Sice nevím, co je to DOMŮ, ale asi to bude mnohem lepší než hnusná špinavá klec. Prej budu mít měkoučký místečko na spaní, ale budu moct i na nějakej gauč. Podle důležitýho tónu, jakým to říkala, je to asi něco jako trůn. Vyprávěla, že budu moct běhat venku po zahradě, jak se mi zlíbí. A bez provazu. A budou tam psí kamarádi a už mi nikdo nikdy neublíží. Znělo to jak z mých snů. Jenže jsou to jen řeči, stejně mě pak zas odvedla do klece. Bojí se krmičů a ti mě nepustí. Nechtěj, abych šel DOMŮ.
Navíc mě dneska zas oblafla. Chtěla, abych naskočil do auta. Těšil jsem se na mazlení na zadním sedadle a byl smířenej, že mi zas něco novýho pověsí na krk místo tý rozkousaný smyčky. Jenže se stalo něco hrůzastrašnýho. Nebylo mazlení, vlezla dopředu a auto se začalo hejbat. Strašně jsem se vyděsil. Krčil jsem se na podlaze, abych neviděl, jak svět kolem utíká. Bál jsem se fakt moc. Když se auto zastavilo, nenáviděl jsem ji. Zase mě zradila. Věděla, že se zlobím, využila mý důvěry. Lidi jsou proradný. Omlouvala se mi, hladila, a zas opakovala ty nesmysly, že svoboda je složitá a nese s sebou spoustu útrap, bolesti a strachu. Ale prej mít možnost volby a volbu možností za trochu nepohodlí a obav fakt stojí. A že DOMŮ se jinak než jedoucím autem nedostaneme, tak musíme trénovat. Se z toho přeskočím. Vůbec tomu nerozumím. Je to na hlavu. Furt mě nutí věci, který nechci a mám z nich strach, a ohání se svobodou. Byl jsem naštvanej a chtěl do klece. Ani jsem ji nedal pusu. Ať si trhne nohou.
Ale jak jsem tam pak ležel v prachu a kolem známá nuda, najednou mi to všechno začalo dávat smysl. Vzpomněl jsem si na toho italskýho kluka, po kterym mám jméno. Musel hodně vytrpět a hodně se snažit, aby neměl hlad, strach z ostatních a mohl dělat svobodný rozhodnutí. Věci, co maj smysl prostě nejsou jednoduchý. Tady v malý, hnusný kleci bylo jedinou mou svobodnou volbou nenechat se od krmičů spoutat. Jenže tohle vítězství mě nakonec odsoudilo hnít v kleci bez vycházek a nemít možnost najít DOMOV. Kvůli vyhraný bitvě, jsem prohrál válku. Dal jsem jim důvod mě věznit do smrti. Jeden se v tom vyznej. Viděl jsem tu hodně psů, kteří obojek měli, a přesto je domů nepustili. Nakukali lidem, že se jich maj bát.
Asi jsem pochopil, jak to moje člověčí holka všechno myslí, jak to funguje. Abych mohl z vězení, musím jí dobrovolně povolit mě trochu spoutat. Jako třeba vydržet obojek, nevyvádět, když mě chce připnout na provaz, snést auto.... Je to podmínka k tomu, aby mi pak mohla dát svobodu a místo na trůně, jako měl šampion Rocky. Protože moje holka ví, že my psi se nenecháme spoutat provazem, ale podřídíme se z lásky. To bude to neviditelný pouto mezi srdci! Uf, není tak hrozná. Už aby tu zas byla!